ÖVRIGT / Speglar / Spegel 996312
*
nr 99 6312
SPEGEL
Oval, 75 x 170
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59
*
SPEGEL
nr 99 6312
SPEGEL
Oval, 75 x 170
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2001 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59